Rezervácia vyšetrenia online
 

Optika Exclusiv / Produkty / Kontaktné šošovky

Kontaktné šošovky

Pocit slobody, ktorý v žiadnych okuliaroch určite nezažijete...

Každý, kto musí nosiť okuliare, si v niektorých situáciách tak trochu zanadáva, aké to je nepohodlné a obťažujúce. Predovšetkým niektoré športové a voľnočasové aktivity sa v okuliaroch takmer ani robiť nedajú. Na jednej strane je to pochopiteľné, ale na strane druhej existuje veľmi jednoduché, pohodlné a spoľahlivé riešenie. Tým riešením sú kontaktné šošovky. Vďaka novým technológiám a materiálom je už dnes možné vybrať kontaktnú šošovku takmer pre každého. Len sa netreba báť a skúsiť to.

Skôr, ako budeme pokračovať v písaní pozitív, ktoré prinášajú kontaktné šošovky, radi by sme zdôraznili jednu dôležitú vec. Kontaktné šošovky nesmú byť náhradou za okuliare, ale sú doplnkom k okuliarom. Na to by mal myslieť každý nositeľ kontaktných šošoviek.

Aké riziká môžu byť pri nosení kontaktných šošoviek sa čoskoro dočítate TU.

Ale teraz späť k tomu, prečo majú kontaktné šošovky naozaj zmysel. Tým, že sa kontaktné šošovky vkladajú priamo do oka, stávajú sa takmer priamou súčasťou optického systému oka, čo má mnoho výhod (samozrejme aj rizík, ale keď sa všetko dodržiava ako má, riziká sú minimálne).

Nemáte nič na tvári

Pocit, že nemáte nič na tvári je pre mnohých ľudí na nezaplatenie. Nič netlačí, nič nepadá, jednoducho máte taký pocit, ako keby ste korekciu ani nepotrebovali.

Nezahmlievajú sa

Túto vlastnosť ocenia predovšetkým milovníci zimných športov, kedy v prípade okuliarov dochádza k častému zahmlievaniu skiel, čo môže byť v konečnom dôsledku aj nebezpečné, napríklad u lyžiarov. V šošovkách nič také nehrozí. Oceniť to samozrejme môžu aj ostatní nositelia, napríklad keď v zime vstúpite do obchodu, kde je vyššia teplota ako vonku a v šošovkách máte stále krásne a čisté videnie. V prípade okuliarov musíte počkať, kým sa odhmlia.

Neobmedzujú zorné pole

Asi jedno z najväčších pozitív kontaktných šošoviek je to, že nedochádza k obmedzeniu zorného poľa. Kamkoľvek sa pozriete, nevnímate žiaden rám, žiaden okraj skiel, nedochádza k nepríjemnému odrazu alebo lomu svetla, jednoducho kam sa oko pozrie, kontaktná šošovka sa pohybuje s ním.

Môže byť lepšie videnie ako v okuliaroch

V niektorých prípadoch je dokonca možné s kontaktnou šošovkou dosiahnuť aj ostrejšie videnie ako v okuliaroch, predovšetkým u pacientov, ktorý nepotrebujú korigovať astigmatizmus. Taktiež pri zmene pohľadu smerom do periférie nedochádza ku žiadnemu skresleniu obrazu, čo sa môže diať v prípade okuliarov, kde boli zvolené nevhodné okuliarové šošovky.

Môžete si vybrať akékoľvek slnečné okuliare

Pre niekoho nepodstatné pre iného naozaj dôležité. Predovšetkým ženy ocenia, že nebudú limitované výberom slnečných okuliarov. Aj keď v súčasnosti je možné vložiť dioptrické okuliarové šošovky do veľkej časti slnečných okuliarov, vždy tam budú určité obmedzenia, ktoré v prípade, že nosíte kontaktné šošovky riešiť nemusíte. Je ale v poriadku, keď máte aj slnečné okuliare s dioptrickou korekciou a to pre prípad, že by ste v daný moment nemohli mať kontaktné šošovky nasadené.

Dodajú pocit slobody

Dá sa povedať, že všetko, čo ste si prečítali vyššie môžeme zabaliť do jedného bodu a to, že kontaktné šošovky prinášajú pocit slobody.

Aby však kontaktné šošovky fungovali správne, negatívne neovplyvňovali oko a poskytli svojmu nositeľovi už spomínaný pocit slobody, je potrebné vybrať tie najvhodnejšie. To je samozrejme možné len pri absolvovaní odbornej aplikácie kontaktných šošoviek.

Viac o aplikácii kontaktných šošoviek sa dočítate TU.

Neexistuje jeden typ kontaktných šošoviek, ktorý je vhodný a najlepší pre každého. Každé oči sú iné a každému pacientovi je potrebné vyberať typ kontaktných šošoviek individuálne na základe zmeraných parametrov a to nie len dioptrických, ale aj anatomických a zdravotných. Veľkú rolu hrá taktiež prostredie v akom sa kontaktné šošovky budú používať a ešte mnoho ďalších faktorov môže ich výber ovplyvniť. Cena by v tomto prípade určite nemala byť na prvom mieste.

Vo všeobecnosti platí, že najzdravší a najpohodlnejší spôsob nosenia predstavujú jednodňové kontaktné šošovky a to bez ohľadu na výrobcu. Nasadiť a vyhodiť. Najlepší spôsob, ako nosiť kontaktné šošovky. Nepotrebujete žiadne púzdra, žiadne roztoky, nesledujete, kedy šošovky boli otvorené a kedy ich treba vyhodiť. Taktiež pocit pohodlia a zdravotné hľadisko jednoznačne víťazia nad akoukoľvek mesačnou alebo dvojtýždňovou kontaktnou šošovkou.

Na rozdiel od väčšiny ostatných optík alebo lekárov, ktorí pracujú takmer výlučne len s jedným výrobcom, my sa snažíme vyberať typ kontaktnej šošovky práve na základe individuálnych potrieb, ale aj na základe toho, čo máme naozaj odskúšané a overené. Preto v našej ponuke nájdete kontaktné šošovky od viacerých výrobcov. Snažíme sa od každého vyberať to najlepšie a keďže kontaktné šošovky aplikujeme už viac ako 25 rokov, vďaka dlhoročným skúsenostiam a skutočným odborníkom dokážeme pacientovi ponúknuť pre neho to najvhodnejšie riešenie. Našou prioritou je samozrejme voliť jednodňovú kontaktnú šošovku.

Čo môžem urobiť, aby moje oči pri počítači netrpeli?

Zadajte svoj email a stiahnite si E-book, kde sa dozviete niekoľko dôležitých informácií o tom,
ako udržať oči v dobrom stave aj pri dlhodobej práci pri počítači.

ebook zadarmo

Napísali o nás

Kupovala som u Vás len slnečné okiliare. Pred tým som mala veľa lacných nekvalitných okuliarov, ale uvedomila som si, že je nutné si svoj zrak chrániť a preto som sa rozhodla kupovať kvalitné okuliare u vás. Kvalitné výrobky za rozumné ceny a veľmi milý personál. Aj dlhšie, po kúpe okuliarov som si mohla u vás dať okuliare upraviť, bez toho aby som vám musela predkladať doklad o tom, že okuliare boli zakúpené u vás. Možno by som zmenila dizajn internetovej stránky v porovnaní s inými. Pri kúpe okuliarov určite opäť navštívim vašu predajňu a odporúčam známym.

Denisa Tomečková

slnečné okuliare

Naozaj dobre vidím, bola som vždy spokojná aj s vybraným rámom, chcem vyzdvihnúť služby pri vyšetrení zraku - precízne stanovovanie potrebných dioptrií, dodržanie času pri objednaní. Empatia, trpezlivosť a ochota pracovníčok optiky, aspoň tých, ktoré s nami komunikovali pri výbere rámov. V niektorých obdobiach je o niečo menší výber rámov. Boli by sme radi, ak by sa zachoval štýl práce tejto optiky, hoci chápeme, že pri ponuke iných /ponúkané veľké zľavy/ je to dosť ťažké. Kvalitu máme radi, okuliare nosíme každý a chceme s nimi dobre vyzerať - môžu byť aj trošku drahšie, ale trendové.

Beata Horváthová

vyšetrenie zraku, dioptrické okuliare, slnečné okuliare

Prišla som so sťažnosťou na zakúpené šošovky. Dostala som dokonalé vysvetlenie a od vtedy celá naša rodina nikdy nevkročila do inej optiky, Ročne vyšetrený zrak a vždy dokonalé okuliare, šošovky na mieru. Vysoká odbornosť, starostlivosť, individuálny prístup. Ste naša rodinná optika - pán Sulek ml. naše oči tak dokonale pozná, že mame vo vás obrovskú dôveru. Chýbajúce parkovanie - veľmi sa teším, že budete mať parkovacie miesta pre zákazníkov. Veľmi vám prajeme, aby v nových priestoroch sa vám darilo ešte viac.

Inge Miškovská

vyšetrenie zraku, aplikácia kontaktných šošoviek, dioptrické okuliare, slnečné okuliare, kontaktné šošovky

Zoznam všetkých recenzií

Kontakt

Ak hľadáte kvalitu, módnosť a vysokú odbornosť - našli ste nás správne! Presvedčte sa sami a navštívte nás.

 

VISUM očné štúdio

  • Adresa: Dunajská 25, 811 08 Bratislava
  • Telefón: +421 2 544 104 93, +421 2 544 338 78
  • Mobil: +421 905 450 973
  • Email: info@optikaexclusiv.sk

Otváracie hodiny

  • Pondelok - Piatok 9:00 - 18:00
  • Sobota 10:00 - 14:00
  •  Nedeľa - Zatvorené

Ochrana osobných údajov