Rezervácia vyšetrenia online
 

Optika Exclusiv / Produkty / Značky / Starck Eyes

Starck Eyes

Britský dizajnérsky guru Phillipe Starck využil svoj cit pre dizajn, kreativitu a technické znalosti na vytvorenie novej koncepcie v optike. Pretože zrak je náš najdôležitejší zmysel, Starck vytvoril koncept dioptrických okuliarov budúcnosti. Dioptrické okuliare, ich dizajn a spracovanie sú inšpirované samotným človekom a veľký dôraz je kladený predovšetkým na to, aby sa ich nositeľ cítil pohodlne a úplne v pohode. Tento koncept sa označuje ako Biovision.

Phillipe Starck je presvedčený, že všetky objekty majú svoje vlastné duše, čo je dôvod, prečo sa neustále snaží nadviazať nové vzťahy medzi človekom a hmotou. Objekt sa vzdáva svojej materiálnej podstaty a vracia sa k svojmu pôvodnému účelu: ľudskému naplneniu. Starck premietol túto modernú víziu "Biodesign" do mnohých priemyselných a architektonických objektov, vrátane bytového textilu, motocyklov a teraz aj okuliarov.


"Myslím, že kolekcia okuliarov, ktorú som vymyslel, je úplne dokonalým príkladom „non-product" budúcnosti: kombinácia pokročilých technológií a slobodne tvarovanej filozofie, že menej je niekedy viac." 

Phillipe Starck


Ako dôkaz unikátnej tvorby je možné uviesť, že dizajnér Philippe Starck ako prví na svete zakomponoval do svojich dioptrických okuliarov špeciálny otočný a výklopný kĺb do straníc, ktorý sa nazýva Biolink. Inšpiráciu našiel na svojom tele, presnejšie vo svojom ramennom kĺbe. Systém Biolink umožňuje vertikálny, tak aj horizontálny pohyb straníc bez akéhokoľvek poškodenia. Bez skrutiek v kĺbe zabezpečuje stály tlak na spánkoch a poskytuje tak väčšie pohodlie a trvanlivosť.

Phillipe Starck využíva na výrobu okuliarových rámov najmodernejšie materiály. Vďaka hliníku, titanu, medi, niklu a acetátu vynikajú rámy naozaj špecifickými vlastnosťami, ako extrémna pevnosť, nízka váha, vysoká odolnosť voči vonkajším vplyvom a mechanickému poškodeniu, ale napriek tomu sa s nimi veľmi ľahko manipuluje a dobre sa prispôsobia takmer každému. Pre výnimočnú pevnosť sú modely vysústružené z jedného kusu základovej dosky. Vnútorná strana straníc je potiahnutá špeciálne navrhnutou protisklzovou hmotou - kuramiron. Povrch okuliarov je úplne antialergický a antikorózny, čoho sa dosiahlo vrstvou palladia.

Starck Eyes spája krásu a eleganciu s modernou inteligenciou. Rámy v tejto kolekcii poskytujú radosť z nosenia dioptrických okuliarov, sú štýlové, provokatívne, a nadčasové.

 

Čo môžem urobiť, aby moje oči pri počítači netrpeli?

Zadajte svoj email a stiahnite si E-book, kde sa dozviete niekoľko dôležitých informácií o tom,
ako udržať oči v dobrom stave aj pri dlhodobej práci pri počítači.

ebook zadarmo

Napísali o nás

Kupovala som u Vás len slnečné okiliare. Pred tým som mala veľa lacných nekvalitných okuliarov, ale uvedomila som si, že je nutné si svoj zrak chrániť a preto som sa rozhodla kupovať kvalitné okuliare u vás. Kvalitné výrobky za rozumné ceny a veľmi milý personál. Aj dlhšie, po kúpe okuliarov som si mohla u vás dať okuliare upraviť, bez toho aby som vám musela predkladať doklad o tom, že okuliare boli zakúpené u vás. Možno by som zmenila dizajn internetovej stránky v porovnaní s inými. Pri kúpe okuliarov určite opäť navštívim vašu predajňu a odporúčam známym.

Denisa Tomečková

slnečné okuliare

Naozaj dobre vidím, bola som vždy spokojná aj s vybraným rámom, chcem vyzdvihnúť služby pri vyšetrení zraku - precízne stanovovanie potrebných dioptrií, dodržanie času pri objednaní. Empatia, trpezlivosť a ochota pracovníčok optiky, aspoň tých, ktoré s nami komunikovali pri výbere rámov. V niektorých obdobiach je o niečo menší výber rámov. Boli by sme radi, ak by sa zachoval štýl práce tejto optiky, hoci chápeme, že pri ponuke iných /ponúkané veľké zľavy/ je to dosť ťažké. Kvalitu máme radi, okuliare nosíme každý a chceme s nimi dobre vyzerať - môžu byť aj trošku drahšie, ale trendové.

Beata Horváthová

vyšetrenie zraku, dioptrické okuliare, slnečné okuliare

Prišla som so sťažnosťou na zakúpené šošovky. Dostala som dokonalé vysvetlenie a od vtedy celá naša rodina nikdy nevkročila do inej optiky, Ročne vyšetrený zrak a vždy dokonalé okuliare, šošovky na mieru. Vysoká odbornosť, starostlivosť, individuálny prístup. Ste naša rodinná optika - pán Sulek ml. naše oči tak dokonale pozná, že mame vo vás obrovskú dôveru. Chýbajúce parkovanie - veľmi sa teším, že budete mať parkovacie miesta pre zákazníkov. Veľmi vám prajeme, aby v nových priestoroch sa vám darilo ešte viac.

Inge Miškovská

vyšetrenie zraku, aplikácia kontaktných šošoviek, dioptrické okuliare, slnečné okuliare, kontaktné šošovky

Zoznam všetkých recenzií

Kontakt

Ak hľadáte kvalitu, módnosť a vysokú odbornosť - našli ste nás správne! Presvedčte sa sami a navštívte nás.

 

VISUM očné štúdio

  • Adresa: Dunajská 25, 811 08 Bratislava
  • Telefón: +421 2 544 104 93, +421 2 544 338 78
  • Mobil: +421 905 450 973
  • Email: info@optikaexclusiv.sk

Dočasné otváracie hodiny

  • Pondelok - Piatok 10:00 - 16:00
  • Sobota - bude upresnené
  •  Nedeľa - Zatvorené

Ochrana osobných údajov