Rezervácia vyšetrenia online
 

Optika Exclusiv / Produkty / Športové okuliare

Športové okuliare

Posuňte svoj športový výkon o ďalší level vyššie a začnete konečne si vyhrávať...

Vedeli ste, že až 25 percent celkovej telesnej energie spotrebujete na pozeranie a videnie? Nikto si nemôže dovoliť mrhať svojou energiou a ak ste športovec, musíte sa pri výkonoch šetriť oveľa viac ako bežní smrteľníci. Nemusíte však byť profesionálny športovec, pretože v dnešnej rýchlej a uponáhľanej dobe, kedy veľké množstvo ľudí trávi takmer všetok svoj čas v práci a času na relax veľmi neostáva, tak práve šport sa javí ako jedna z najobľúbenejších činností pri odpočinku a počet takýchto ľudí stále narastá. Druhý dôvod, prečo ľudia začínajú viac športovať, je zvýšené riziko vzniku obezity.

Šport sa tak stáva pre mnoho ľudí nielen koníčkom, ale aj životným štýlom a dokonca nutnosťou. Bez ohľadu na to, z akého dôvodu sme sa rozhodli športovať, tak pri akomkoľvek športe sú kladené stále väčšie nároky na videnie. Nedokonalé videnie môže mať značný vplyv na výkonnosť každého z nás. Dnes však už existujú riešenia, ako nášmu zraku pomôcť aj pri športe. Tak, ako sme si zvykli, že pre rôzne športy používame iné topánky, oblečenie a vybavenie, bolo by vhodné prispôsobiť danému športu aj športové okuliare. Pre každý šport sú napríklad vhodné iné filtre a farby skiel, iný materiál alebo dizajn samotných okuliarov.

Športové okuliare by sme mali preto vyberať naozaj precízne a na základe určitých kritérií. Prvým kritériom, ktoré hrá rolu pri voľbe športových okuliarov je prostredie, kde sa šport vykonáva. Aspektom číslo dva je dynamika športu. Iné nároky budú pri rýchlostných športoch a iné pri menej dynamických športoch. Veľkú rolu môže hrať aj aktuálne počasie a svetelné podmienky. Iný typ okuliarov zvolíme napríklad na golf, iný na beh alebo cyklistiku, iný na jachting, lyžovanie poprípade vysokohorskú turistiku alebo horolezectvo.

Dokonca aj keď patríte medzi tých, ktorý potrebujú dioptrickú korekciu zraku, tak dnes existuje niekoľko riešení. Okrem nosenia kontaktných šošoviek je možné zhotoviť športové dioptrické okuliare.

Majte teda na pamäti, že vhodným výberom športových okuliarov môže vaša výkonnosť rásť rýchlejšie a únava očí, ale aj celého organizmu nebude taká veľká.

Rudy Project Oakley

Čo môžem urobiť, aby moje oči pri počítači netrpeli?

Zadajte svoj email a stiahnite si E-book, kde sa dozviete niekoľko dôležitých informácií o tom,
ako udržať oči v dobrom stave aj pri dlhodobej práci pri počítači.

ebook zadarmo

Napísali o nás

Kupovala som u Vás len slnečné okiliare. Pred tým som mala veľa lacných nekvalitných okuliarov, ale uvedomila som si, že je nutné si svoj zrak chrániť a preto som sa rozhodla kupovať kvalitné okuliare u vás. Kvalitné výrobky za rozumné ceny a veľmi milý personál. Aj dlhšie, po kúpe okuliarov som si mohla u vás dať okuliare upraviť, bez toho aby som vám musela predkladať doklad o tom, že okuliare boli zakúpené u vás. Možno by som zmenila dizajn internetovej stránky v porovnaní s inými. Pri kúpe okuliarov určite opäť navštívim vašu predajňu a odporúčam známym.

Denisa Tomečková

slnečné okuliare

Naozaj dobre vidím, bola som vždy spokojná aj s vybraným rámom, chcem vyzdvihnúť služby pri vyšetrení zraku - precízne stanovovanie potrebných dioptrií, dodržanie času pri objednaní. Empatia, trpezlivosť a ochota pracovníčok optiky, aspoň tých, ktoré s nami komunikovali pri výbere rámov. V niektorých obdobiach je o niečo menší výber rámov. Boli by sme radi, ak by sa zachoval štýl práce tejto optiky, hoci chápeme, že pri ponuke iných /ponúkané veľké zľavy/ je to dosť ťažké. Kvalitu máme radi, okuliare nosíme každý a chceme s nimi dobre vyzerať - môžu byť aj trošku drahšie, ale trendové.

Beata Horváthová

vyšetrenie zraku, dioptrické okuliare, slnečné okuliare

Prišla som so sťažnosťou na zakúpené šošovky. Dostala som dokonalé vysvetlenie a od vtedy celá naša rodina nikdy nevkročila do inej optiky, Ročne vyšetrený zrak a vždy dokonalé okuliare, šošovky na mieru. Vysoká odbornosť, starostlivosť, individuálny prístup. Ste naša rodinná optika - pán Sulek ml. naše oči tak dokonale pozná, že mame vo vás obrovskú dôveru. Chýbajúce parkovanie - veľmi sa teším, že budete mať parkovacie miesta pre zákazníkov. Veľmi vám prajeme, aby v nových priestoroch sa vám darilo ešte viac.

Inge Miškovská

vyšetrenie zraku, aplikácia kontaktných šošoviek, dioptrické okuliare, slnečné okuliare, kontaktné šošovky

Zoznam všetkých recenzií

Kontakt

Ak hľadáte kvalitu, módnosť a vysokú odbornosť - našli ste nás správne! Presvedčte sa sami a navštívte nás.

 

VISUM očné štúdio

  • Adresa: Dunajská 25, 811 08 Bratislava
  • Telefón: +421 2 544 104 93, +421 2 544 338 78
  • Mobil: +421 905 450 973
  • Email: info@optikaexclusiv.sk

Otváracie hodiny

  • Pondelok - Piatok 9:00 - 18:00
  • Sobota 10:00 - 14:00
  •  Nedeľa - Zatvorené

Ochrana osobných údajov