Rezervácia vyšetrenia online
 

Optika exclusiv / Služby / Očné vyšetrenie

Očné vyšetrenie

Aj vyšetrenie zraku môže byť zážitok, my Vás o tom naozaj presvedčíme ...

Vyšetrenie zrakovej ostrosti patrí medzi základné a jednoznačne najčastejšie očné vyšetrenia. Hneď na začiatok by sme radi ozrejmili, že sa jedná o vyšetrenie predovšetkým fyzikálnej stránky oka. Nejedná sa o vyšetrenie očných ochorení, aj keď dobrý optometrista dokáže aj pri takomto vyšetrení odhaliť aj niektoré choroby.

Optometrista pri refrakčnom vyšetrení v prvom rade zistí, či oči vyšetrovaného netrpia tzv. refrakčnou poruchou. Refrakčná porucha oka je stav, kedy oko nie je schopné zaostriť na blízky alebo vzdialený bod. Pacient s refrakčnou poruchou vidí neostro, nekomfortne asnaha ozaostrovanie spôsobuje značné problémy, dokonca až bolesť. V prípade, že vidí neostro do diaľky , porucha sa nazýva krátkozrakosť, pri ďalekozrakosti vidí rozmazane do blízka. No a máme tu ešte tzv. astigmatizmus, čo je na vysvetlenie trochu náročnejšie anedá sa jednoznačne povedať, že sa zhorší videnie na diaľku alebo na blízko, pretože sa môže zhoršiť na obe vzdialenosti.

Viac informácií o refrakčných poruchách sa dočítate v samostatnom članku, ktorý v krátkej dobe pribudne na našom blogu.

A aby sme nezabudli, radi by sme chceli vysvetliť, kto to vlastne optometrista je a ako sa líši od očného lekára. Prečítajte si článok „Optometrista alebo lekár, kto urobí lepšie vyšetrenie“ v našom blogu a všetko bude jasné.

Keď dosiahneme určitý vek, tak či chceme alebo nie, každý z nás začne mať problémy preostrovať z diaľky do blízka a opačne. Nazýva sa to presbyopia a nevyhne sa jej nikto z nás. Ak už sa teda presbyopia prejaví, je potrebné to opäť dôkladne zmerať a navrhnúť možnosti riešenia. Opäť to nie je až tak jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Viac o presbyopii sa dozviete vtomto článku

U nás však vyšetrenie nekončí stanovením dioptrií, ale pokiaľ ho chceme urobiť naozaj podrobne, bude si to ešte vyžadovať oveľa viac. Už keď sa dioptrie určia, je potrebné skontrolovať binokulárne vyváženie, aby napríklad nedochádzalo k dvojitému videniu alebo zlej znášanlivosti, veľmi dôležité a skutočne náročné je prekontrolovať svalovú rovnováhu. Práve svalové preťaženie alebo nevyváženie v súčasnej dobe spôsobuje množstvo problémov. Stačí, že pracujete veľa na počítači, tak verte, že práve takýto problém sa čoskoro ukáže. Existuje množstvo testov, ktoré nám dokážu povedať v akom stave sú okohybné svaly a ako je možné daný problém riešiť. Takéto typy testov sa robia na Slovensku veľmi výnimočne. No a na záver by sme nemali zabudnúť vyšetrenie kontrastnej citlivosti a vyšetrenie farbocitu. To už sú stavy, ktoré súvisia s patológiou oka, ale riešiť sa dajú len fyzikálnymi spôsobmi, teda predovšetkým okuliarmi.

Okrem „štandardných“ metód refrakčného vyšetrenia zraku sme aktuálne začali využívať unikátne 3D vyšetrenie, ktoré sa nazýva Paskal 3D.

A v čom je vlastne táto unikátna metóda taká unikátna a prevratná?


Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt paskal 3d


1. Pre pacienta je to zážitok

Dovolíme si povedať, že vyšetrenie metódou Paskal 3D je pre pacienta aj určitým spôsobom zážitok, keďže prebieha na veľkej obrazovke, farebne a v 3D. Je to trochu podobné ako keď idete do kina na 3D film.

2. Výsledky sú presnejšie

Predovšetkým v prípade komplikovanejšej dioptrickej korekcie, pri fóriách a iných, nie až tak bežných komplikáciách je výsledok dosiahnutý metódou Paskal 3D dokázateľne presnejší.

3. Obe oči sú vždy odkryté

Doteraz sa vždy vyšetrovalo tak, že sa najprv zakrylo jedno oko, potom druhé a potom sa odkryli obe. V reále ale nikdy nefungujeme tak, že máme jedno oko zatvorené, ale pozeráme oboma očami súčasne. Vďaka 3D technológii teraz dokážeme takýmto spôsobom aj vyšetrovať.

4. Simuluje podmienky bežného života

V reálnom živote, ako už bolo spomenuté, vždy pozeráme oboma očami súčasne, nefungujeme v dvojrozmernom priestore, ale vždy v trojrozmernom, dôležité je priestorové videnie a vyvážené binokulárne videnie. Toto všetko sa v prípade vyšetrenia metódou Paskal 3D dá docieliť.

5. Lepšia adaptácia na hotové okuliare

A na záver, keďže celé vyšetrenie prebieha viac prirodzene a v podmienkach, v ktorých bežne fungujeme, tak aj výsledná korekcia je taká, ktorú by mal pacient v okuliaroch lepšie znášať a lepšie si na ňu zvyknúť. Predovšetkým sa jedná o ľudí, ktorí začínajú s nosením multifokálnych okuliarov.

Celý priebeh vyšetrenia, ktorý robíme u nás na optike pre vás popíšeme v samostatnom článku, ktorý čoskoro nájdete v našom blogu.


Vďaka technickému vybaveniu, ktoré máme v našej refrakčnej ambulancii a skúsenostiam našich optometristov dokážeme okrem špičkovej refrakcie urobiť aj screening stavu predného segmentu oka, predovšetkým rohovky, očného tlaku, transparentnosti očných médií, hlavne vnútroočnej šošovky a nakoniec screening prednej očnej komory. Sme schopní tak odhaliť ochorenia ako šedý zákal, keratokonus, rôzne zákaly na rohovky, riziko glaukomu, vysoký očný tlak a mnohé ďalšie. Dokonca je možné zistiť riziko ochorení, ktoré nesúvisia s okom, ale ovplyvňujú ho. Sú to napríklad cukrovka, problémy so štítnou žľazou, neurologické problémy, problémy s krčnou chrbticou a ďalšie. Vďaka tomu všetkému potom pacienta dokážeme nasmerovať k správnemu lekárovi.

Vyšetrenie je úplne bezbolestné a nie je nijako nepríjemné. Práve naopak, môžete sa tešiť, že pokiaľ trpíte nekorigovanou refrakčnou poruchou, poprípade ďalšími problémami, už čoskoro pocítite veľkú úľavu a opäť uvidíte svet čisto, jasne a bezbolestne.


Aby sme vyšetrenie urobili čo najprecíznejšie, potrebujeme na to aj dostatok času. Z toho dôvodu je potrebné sa na vyšetrenie vopred objednať a rátať s tým, že to bude trvať približne 45 minút, v niektorých prípadoch dokonca aj dlhšie.

Ak sa teda budete chcieť objednať, môžete to urobiť nasledujúcimi spôsobmi:


• Osobne na predajni

• Telefonicky na číslach 00421 905 450 973 alebo 00421 2 54410493

• Mailom na info@optikaexclusiv.sk

• Online na:

rezervácia vyšetrenia online


Čo môžem urobiť, aby moje oči pri počítači netrpeli?

Zadajte svoj email a stiahnite si E-book, kde sa dozviete niekoľko dôležitých informácií o tom,
ako udržať oči v dobrom stave aj pri dlhodobej práci pri počítači.

ebook zadarmo

Napísali o nás

Kupovala som u Vás len slnečné okiliare. Pred tým som mala veľa lacných nekvalitných okuliarov, ale uvedomila som si, že je nutné si svoj zrak chrániť a preto som sa rozhodla kupovať kvalitné okuliare u vás. Kvalitné výrobky za rozumné ceny a veľmi milý personál. Aj dlhšie, po kúpe okuliarov som si mohla u vás dať okuliare upraviť, bez toho aby som vám musela predkladať doklad o tom, že okuliare boli zakúpené u vás. Možno by som zmenila dizajn internetovej stránky v porovnaní s inými. Pri kúpe okuliarov určite opäť navštívim vašu predajňu a odporúčam známym.

Denisa Tomečková

slnečné okuliare

Naozaj dobre vidím, bola som vždy spokojná aj s vybraným rámom, chcem vyzdvihnúť služby pri vyšetrení zraku - precízne stanovovanie potrebných dioptrií, dodržanie času pri objednaní. Empatia, trpezlivosť a ochota pracovníčok optiky, aspoň tých, ktoré s nami komunikovali pri výbere rámov. V niektorých obdobiach je o niečo menší výber rámov. Boli by sme radi, ak by sa zachoval štýl práce tejto optiky, hoci chápeme, že pri ponuke iných /ponúkané veľké zľavy/ je to dosť ťažké. Kvalitu máme radi, okuliare nosíme každý a chceme s nimi dobre vyzerať - môžu byť aj trošku drahšie, ale trendové.

Beata Horváthová

vyšetrenie zraku, dioptrické okuliare, slnečné okuliare

Prišla som so sťažnosťou na zakúpené šošovky. Dostala som dokonalé vysvetlenie a od vtedy celá naša rodina nikdy nevkročila do inej optiky, Ročne vyšetrený zrak a vždy dokonalé okuliare, šošovky na mieru. Vysoká odbornosť, starostlivosť, individuálny prístup. Ste naša rodinná optika - pán Sulek ml. naše oči tak dokonale pozná, že mame vo vás obrovskú dôveru. Chýbajúce parkovanie - veľmi sa teším, že budete mať parkovacie miesta pre zákazníkov. Veľmi vám prajeme, aby v nových priestoroch sa vám darilo ešte viac.

Inge Miškovská

vyšetrenie zraku, aplikácia kontaktných šošoviek, dioptrické okuliare, slnečné okuliare, kontaktné šošovky

Zoznam všetkých recenzií

Kontakt

Ak hľadáte kvalitu, módnosť a vysokú odbornosť - našli ste nás správne! Presvedčte sa sami a navštívte nás.

 

VISUM očné štúdio

  • Adresa: Dunajská 25, 811 08 Bratislava
  • Telefón: +421 2 544 104 93, +421 2 544 338 78
  • Mobil: +421 905 450 973
  • Email: info@optikaexclusiv.sk

Otváracie hodiny

  • Pondelok - Piatok 9:00 - 18:00
  • Sobota 10:00 - 14:00
  •  Nedeľa - Zatvorené

Ochrana osobných údajov