Rezervácia vyšetrenia online
 

Optika Exclusiv / Produkty / Značky / Mykita

Mykita

Nadčasový štýl, komfort a jedinečnosť v spojení s čistotou tvarov, eleganciou a ľahkosťou materiálu – aj takto by sa v jednoduchosti dali charakterizovať okuliarové rámy nemeckej značky MYKITA. Pokiaľ hľadáte okuliare, ktoré neuvidíte na každom okoloidúcom, pre ich ľahkosť ich ani neucítite na tvári a svojim neopozeraným dizajnom vás dokonale uchvátia, tak okuliare značky MYKITA sú určené práve pre Vás.

Spoločnosť MYKITA bola založená v Berlíne v roku 2003 v priestoroch bývalého zariadenia detskej starostlivosti s názvom Kita (v nemčine). To bolo inšpiráciou pre vznik názvu My-Kita a zároveň vystihovalo hlavnú črtu značky, ktorou je hravosť a zvedavosť. Už od prvopočiatku bolo hlavnou estetickou víziou značky MYKITA vytvárať jedinečné, vlastné produkty v kreatívnom pracovnom prostredí.

MYKITA začala výrobu v nezávislom a hlavne priekopníckom duchu, ktorý v minulosti formoval aj ich materské mesto – Berlín. Vzhľadom na to, že v tom čase nebol nikto, kto by bol ochotný vyrábať ich originálny dizajn a tvar okuliarov, rozhodlo sa, že spustia vlastnú výrobu. Vytvárať vlastné produkty pod domácou strechou sa od tohto momentu stalo hlavnou zásadou spoločnosti MYKITA.

Berlínska značka v roku 2003 predstavila svetu svoju prvú kolekciu s názvom No1. V prvej kolekcii produktov MYKITA bol vytvorený špirálový kĺb stranice - netradičné mechanické riešenie, ktoré sa stalo charakteristickým znakom okuliarových rámov MYKITA. Tento originálny patentovaný kĺb predstavuje hlavný dizajnový prvok značky, ktorého technické prevedenie musí byť mimoriadne estetické.

V roku 2014 sa spoločnosť MYKITA usadila v historickej budove v centre Berlína v Kreuzbergu. Tím spoločnosti MYKITA HAUS, na čele so zakladateľom Moritzom Kruegerom, predstavuje zmes ľudí s rôznym kultúrnym zázemím a individuálnymi talentami, ktorí produkt sprevádzajú v každej etape. Súhra medzi ľuďmi a disciplínami zvyšuje radosť z experimentovania a v kvalite výrobkov, ktorá sa odráža v produktoch značky MYKITA.

Spoločnosť MYKITA zaviedla termín „moderná manufaktúra“, ktorý opisuje multidisciplinárny prístup kombinovania tradičných remeselníckych a technologicky vyspelých procesov. Okrem oddelení v spoločnosti MYKITA HAUS, ktoré produkt sledujú od konceptu po konečnú kontrolu kvality, moderná manufaktúra integruje aj externých odborníkov, aby vytvorili samostatnú výrobnú sieť.

Značka v súčasnosti stelesňuje filozofiu nadčasového štýlu, exkluzivity a komfortu, vďaka spojeniu tvarovej čistoty, jednoduchej krásy a ľahkosti materiálu. MYKITA sa prezentuje ručne vyrábanými okuliarovými rámami z kvalitného plastu, alebo prvotriednej nerezovej, chirurgickej plátkovej ocele.

Rámy sú vyrezávané z prvotriednych nerezových ocelových plechov, vďaka čomu sú mimoriadne ľahké a nenájdete na nich žiadne viditeľné spoje. Tak isto stranice sú pripevnené k rámu pozoruhodne vkusným a inteligentným systémom bez použitia skrutiek. To dáva okuliarom flexibilitu, vďaka ktorej sa ľahko prispôsobia tvári svojho nositeľa. Na nanášanie farieb je použitá technológia vakuového naparovania, ktorá garantuje vysokú odolnosť voči oderu a zabraňuje oxidovaniu povrchu kovu.

Vďaka svojmu originálnemu dizajnu, ktorý dokáže spojiť eleganciu i osobitý štýl a prvotriednu kvalitu si značka MYKITA vybudovala vo svete veľkú popularitu. Okuliarové rámy MYKITA nosí nejedna známa osobnosť. Daniel Craig sa vo filme Muži, ktorí nenávidia ženy premenil vďaka okuliarom MYKITA z ostrieľaného agenta 007 na štýlového intelektuála a novinára Mikaela Blomkvista, hlavného protagonistu knižnej trilógie Millenium.

 

Čo môžem urobiť, aby moje oči pri počítači netrpeli?

Zadajte svoj email a stiahnite si E-book, kde sa dozviete niekoľko dôležitých informácií o tom,
ako udržať oči v dobrom stave aj pri dlhodobej práci pri počítači.

ebook zadarmo

Napísali o nás

Kupovala som u Vás len slnečné okiliare. Pred tým som mala veľa lacných nekvalitných okuliarov, ale uvedomila som si, že je nutné si svoj zrak chrániť a preto som sa rozhodla kupovať kvalitné okuliare u vás. Kvalitné výrobky za rozumné ceny a veľmi milý personál. Aj dlhšie, po kúpe okuliarov som si mohla u vás dať okuliare upraviť, bez toho aby som vám musela predkladať doklad o tom, že okuliare boli zakúpené u vás. Možno by som zmenila dizajn internetovej stránky v porovnaní s inými. Pri kúpe okuliarov určite opäť navštívim vašu predajňu a odporúčam známym.

Denisa Tomečková

slnečné okuliare

Naozaj dobre vidím, bola som vždy spokojná aj s vybraným rámom, chcem vyzdvihnúť služby pri vyšetrení zraku - precízne stanovovanie potrebných dioptrií, dodržanie času pri objednaní. Empatia, trpezlivosť a ochota pracovníčok optiky, aspoň tých, ktoré s nami komunikovali pri výbere rámov. V niektorých obdobiach je o niečo menší výber rámov. Boli by sme radi, ak by sa zachoval štýl práce tejto optiky, hoci chápeme, že pri ponuke iných /ponúkané veľké zľavy/ je to dosť ťažké. Kvalitu máme radi, okuliare nosíme každý a chceme s nimi dobre vyzerať - môžu byť aj trošku drahšie, ale trendové.

Beata Horváthová

vyšetrenie zraku, dioptrické okuliare, slnečné okuliare

Prišla som so sťažnosťou na zakúpené šošovky. Dostala som dokonalé vysvetlenie a od vtedy celá naša rodina nikdy nevkročila do inej optiky, Ročne vyšetrený zrak a vždy dokonalé okuliare, šošovky na mieru. Vysoká odbornosť, starostlivosť, individuálny prístup. Ste naša rodinná optika - pán Sulek ml. naše oči tak dokonale pozná, že mame vo vás obrovskú dôveru. Chýbajúce parkovanie - veľmi sa teším, že budete mať parkovacie miesta pre zákazníkov. Veľmi vám prajeme, aby v nových priestoroch sa vám darilo ešte viac.

Inge Miškovská

vyšetrenie zraku, aplikácia kontaktných šošoviek, dioptrické okuliare, slnečné okuliare, kontaktné šošovky

Zoznam všetkých recenzií

Kontakt

Ak hľadáte kvalitu, módnosť a vysokú odbornosť - našli ste nás správne! Presvedčte sa sami a navštívte nás.

 

VISUM očné štúdio

  • Adresa: Dunajská 25, 811 08 Bratislava
  • Telefón: +421 2 544 104 93, +421 2 544 338 78
  • Mobil: +421 905 450 973
  • Email: info@optikaexclusiv.sk

Dočasné otváracie hodiny

  • Pondelok - Piatok 10:00 - 16:00
  • Sobota - bude upresnené
  •  Nedeľa - Zatvorené

Ochrana osobných údajov