Rezervácia vyšetrenia online
 

Optika Exclusiv / Produkty / Dioptrické okuliare

Dioptrické okuliare

Lepšie vidieť, dobre vyzerať a byť jednoducho v pohode...

Okuliare sa za niekoľko posledných desaťročí zmenili z pomôcky na korekciu zrakovej chyby na moderný a štýlový doplnok, ktorý dotvára celkový imidž svojho nositeľa. Taktiež slnečné okuliare už neslúžia výlučne ako ochrana pred UV žiarením, ale množstvo ľudí už dnes bez nich neurobí ani krok. A to aj keď práve nie je teplý slnečný deň. Jednoducho, okuliare sa stali súčasťou našej osobnosti a je tak potrebné skĺbiť funkčnú a vizuálnu stránku samotných okuliarov.

Taktiež sa výrazne zmenilo aj to, že nestačia jedny okuliare na všetko, ale na rôzne aktivity, rôzne činnosti, ale aj k rôznemu oblečeniu potrebujeme iné okuliare. Ak by sme si chceli uviesť nejaké príklady, tak ak veľa šporujete a nemôžete nosiť kontaktné šošovky, je dobré mať okuliare určené na športové aktivity, ak sedíte celý deň pri počítači (týka sa to predovšetkým ľudí po štyridsiatke), tak na takúto prácu je vhodné mať opäť špecifický typ okuliarov, alebo ak veľa šoférujete, predovšetkým v noci, opäť je na mieste mať okuliare určené na takúto činnosť.

A presne na to sme tu my, aby sme vás špičkovo vyšetrili, odporučili tie najvhodnejšie a najoptimálnejšie riešenia, pomohli vám vybrať vhodný, pekný a funkčný rám v ktorom sa budete komfortne cítiť a s hrdosťou ho nosiť a taktiež vám pomohli s výberom okuliarových šošoviek, vďaka ktorým budete aj perfektne vidieť.

Okuliare na diaľku

Najbežnejším typom okuliarov sú okuliare na diaľku.

Okuliare na čítanie alebo na blízko

Problém s videním do blízka sa týka predovšetkým ľudí po štyridsiatke, kedy dochádza k strate akomodačnej schopnosti a vzniká tak problém preostriť s diaľky na blízko. Samozrejme, že existujú aj iné situácie, kedy je potrebné riešiť okuliare na blízko, ale tých je výrazne menej. Čo je však dôležitejšie vedieť, tak práve videnie na blízke vzdialenosti je pre človeka náročnejšie, ako pozeranie do diaľky.

Multifokálne okuliare

Ak ste sa už dostali do veku, kedy začal byť problém s preostrovaním z diaľky do blízka a naopak, je na mieste zvoliť multifokálne okuliare, ktoré vám dodajú pocit slobody. Nebudete musieť stále prehadzovať okuliare na diaľku s okuliarmi na čítanie, ktoré budete samozrejme každú chvíľu hľadať.

Viac o multifokáloch sa dočítate v našich článkoch:

Multifokálne okuliare

Ako vybrať dobré multifokálne okuliare

Multifokálov sa obávať nemusíte, dajte im šancu

Pracovné okuliare

Pod pojmom pracovné okuliare si väčšina ľudí predstaví okuliare, ktoré chránia oči pred úrazom alebo poškodením. Nie je to však pravda a výraz pracovné okuliare je určený pre okuliare, ktoré sa využívajú pre korekciu na blízke a stredné vzdialenosti a to predovšetkým pri kancelárskym zamestnaniach, kde je potrebné preostrovať napríklad z textu na počítač, poprípade je potrebná nejaká komunikácia s kolegom alebo klientom v relatívne krátkej vzdialenosti. Zväčša sú určené pre vzdialenosti v rozsahu 40 cm až 2 m. Ich najväčším benefitom je to, že v kompletne celom rozsahu vidíte rovnako ostro a bez značnej straty šírky zorného poľa.

Okuliare na šoférovanie

Riešiť okuliare špeciálne na šoférovanie sa začalo až v posledných rokoch s príchodom nových technológií, kedy bolo možné vyrobiť sklá so špecifickým dizajnom a úpravami a taktiež s príchodom nových vyšetrovacích metód a prístrojov, vďaka ktorým dokážeme zistiť špecifické chyby, ktoré sa prejavia predovšetkým pri šoférovaní za šera, za tmy a za zhoršených svetelných podmienok - niečo také dokážeme zistiť a následne vyrobiť ako jedna z mála optík na Slovensku. Ak teda veľa šoférujete za takýchto podmienok a navyše ak ste vo veku po štyridsiatke, určite sú takéto okuliare na mieste.

Viac o okuliaroch na šoférovanie sa dočítate v našich článkoch:

Šoférujte bezpečne

Okuliare na počítač

Riziká a následky dlhodobej práce pri počítači by sa dali rozpísať na niekoľko desiatok strán a to by boli len tie, ktoré sa týkajú našich očí. Je preto naozaj na mieste zamyslieť sa nad tým, čo by sa dalo urobiť preto, aby sme aspoň čiastočne tieto riziká znížili a aby negatívne následky boli čo najmenšie. Povedzme si úprimne, eliminovať prácu na počítači v dnešnej dobe asi možné nie je. Existuje však niekoľko spôsobov, ako našim očiam trochu pomôcť. Jedným z nich je začať používať okuliare určené na prácu s počítačom, poprípade s inými elektronickými zariadeniami.

Stiahnite si náš e-book "Čo môžem urobiť, aby moje oči pri počítači netrpeli" a dozviete sa mnoho zaujímavých rád ako pomôcť očiam pri dlhodobej práci s počítačom.

Viac informácií o okuliaroch na počítač sa postupne dočítate v našom blogu


Je teda skutočne veľmi dôležité okuliare si správne vybrať, zamyslieť sa nad tým, na čo ich budem používať a aké sú moje priority. Na výber máte množstvo druhov skiel s rôznymi povrchovými úpravami a ešte väčší výber existuje medzi okuliarovými rámami, kde sú v ponuke milióny modelov. Ak teda máte zrakovú chybu a musíte okuliare nosiť, alebo ich chcete nosiť len tak, vyberte si také, ktoré sa vám naozaj páčia, v ktorých sa budete cítiť pohodlne a nebudú vás obmedzovať a taktiež vám poskytnú pohodlné videnie a celkový komfort pri nosení. Také okuliare naozaj nie je jednoduché vybrať a práve preto sme tu my, aby sme vám pri tom pomohli a poradili.

No a na záver nezabudnite na to, že dioptrické okuliare nikdy nebudú naozaj dobré, bez dobrého vyšetrenia.

Neriskujte a objednajte sa na vyšetrenie zraku

• Osobne na predajni

• Telefonicky na číslach 00421 905 450 973 alebo 00421 2 54410493

• Mailom na info@optikaexclusiv.sk

• Online na:

rezervácia vyšetrenia online

Alain Mikli Lindberg Lindberg Precious Mykita Porsche Design Serengeti Eyewear Starck Eyes Tom Ford Ken Okuyama Eyes Blac Caroline Abram Etnia Barcelona Fred Lindberg Horn

Čo môžem urobiť, aby moje oči pri počítači netrpeli?

Zadajte svoj email a stiahnite si E-book, kde sa dozviete niekoľko dôležitých informácií o tom,
ako udržať oči v dobrom stave aj pri dlhodobej práci pri počítači.

ebook zadarmo

Napísali o nás

Kupovala som u Vás len slnečné okiliare. Pred tým som mala veľa lacných nekvalitných okuliarov, ale uvedomila som si, že je nutné si svoj zrak chrániť a preto som sa rozhodla kupovať kvalitné okuliare u vás. Kvalitné výrobky za rozumné ceny a veľmi milý personál. Aj dlhšie, po kúpe okuliarov som si mohla u vás dať okuliare upraviť, bez toho aby som vám musela predkladať doklad o tom, že okuliare boli zakúpené u vás. Možno by som zmenila dizajn internetovej stránky v porovnaní s inými. Pri kúpe okuliarov určite opäť navštívim vašu predajňu a odporúčam známym.

Denisa Tomečková

slnečné okuliare

Naozaj dobre vidím, bola som vždy spokojná aj s vybraným rámom, chcem vyzdvihnúť služby pri vyšetrení zraku - precízne stanovovanie potrebných dioptrií, dodržanie času pri objednaní. Empatia, trpezlivosť a ochota pracovníčok optiky, aspoň tých, ktoré s nami komunikovali pri výbere rámov. V niektorých obdobiach je o niečo menší výber rámov. Boli by sme radi, ak by sa zachoval štýl práce tejto optiky, hoci chápeme, že pri ponuke iných /ponúkané veľké zľavy/ je to dosť ťažké. Kvalitu máme radi, okuliare nosíme každý a chceme s nimi dobre vyzerať - môžu byť aj trošku drahšie, ale trendové.

Beata Horváthová

vyšetrenie zraku, dioptrické okuliare, slnečné okuliare

Prišla som so sťažnosťou na zakúpené šošovky. Dostala som dokonalé vysvetlenie a od vtedy celá naša rodina nikdy nevkročila do inej optiky, Ročne vyšetrený zrak a vždy dokonalé okuliare, šošovky na mieru. Vysoká odbornosť, starostlivosť, individuálny prístup. Ste naša rodinná optika - pán Sulek ml. naše oči tak dokonale pozná, že mame vo vás obrovskú dôveru. Chýbajúce parkovanie - veľmi sa teším, že budete mať parkovacie miesta pre zákazníkov. Veľmi vám prajeme, aby v nových priestoroch sa vám darilo ešte viac.

Inge Miškovská

vyšetrenie zraku, aplikácia kontaktných šošoviek, dioptrické okuliare, slnečné okuliare, kontaktné šošovky

Zoznam všetkých recenzií

Kontakt

Ak hľadáte kvalitu, módnosť a vysokú odbornosť - našli ste nás správne! Presvedčte sa sami a navštívte nás.

 

VISUM očné štúdio

  • Adresa: Dunajská 25, 811 08 Bratislava
  • Telefón: +421 2 544 104 93, +421 2 544 338 78
  • Mobil: +421 905 450 973
  • Email: info@optikaexclusiv.sk

Otváracie hodiny

  • Pondelok - Piatok 9:00 - 18:00
  • Sobota 10:00 - 14:00
  •  Nedeľa - Zatvorené

Ochrana osobných údajov