Rezervácia vyšetrenia online
 

Optika Exclusiv / Produkty / Značky / Caroline Abram

Caroline Abram

Okuliare z Paríža s nádychom exotiky, originálnym dizajnom a pritom elegantné a ženské? To sú okuliare od francúzskej šperkárky s marockými koreňmi CAROLINE ABRAM. Čo stojí za výnimočným duchom tejto značky? Nepochybne osobnosť samotnej tvorkyne, ktorej typickým rukopisom sú: elegantné mačacie tvary, kombinácia zlatej a striebornej farby s čiernou i ružovou, dekorácie a polodrahokamy.

Ako dcéra optičky a oftalmológa vyštudovala očnú optiku a začala pracovať v rodinnom obchode, no vždy ju priťahoval dizajn. Túžba po vlastnej tvorbe sa spočiatku prejavila pri navrhovaní a produkcii šperkov, neskôr doplnkov k okuliarom (retiazky, lupy). Vrátila tiež život dnes už neznámym lorňonom (sklo na jedno oko s rúčkou) a onedlho slávila medzinárodný úspech.

Písal sa rok 1998 a Caroline sa krôčik po krôčiku blížila k návrhu okuliarov. V roku 2008 vytvorila svoju prvú kolekciu okuliarov inšpirovanú retro kúzlom Miami Beach zo 60. rokov. Okuliare z tejto kolekcie sa líšili od ostatných mačacími tvarmi, žiarivými farbami a výnimočnou ženskosťou.

Od tej doby vybudovala Caroline silnú značku s charakteristickým rukopisom. Jej okuliare sú dnes distribuované do mnohých krajín sveta. Inšpiráciu čerpá okrem iného tiež zo svojich pestrých koreňov, ktoré siahajú do Karibiku, Indie, Francúzska i Poľska. Za dokonalý dizajn svojich okuliarov dostala dve ceny na výstave SILMO Paris.

Okuliare CAROLINE ABRAM sú charakteristické svojím precíznym prevedením, kvalitnými materiálmi a výnimočne ženským dizajnom, spájajúcim v sebe celú škálu dojmov. Nežné i vyzývavé zároveň, zmyselné i seriózne. Takéto dokážu byť modely od CAROLINE ABRAM, taká v nich môžete byť aj Vy!

CAROLINE ABRAM rada pracuje s netradičnými materiálmi ako živice, striebro, drevo, polodrahokamy a jej modely sú predovšetkým výsostne ženské. Zameriava sa aj na ženy 50+, hoci ako sama tvrdí, dôležitý nie je vek. „Chcem, aby sa ženy cítili krásne a jedinečne“, zdôrazňuje dizajnérka, podľa ktorej ženy 50+ nechcú vyzerať mladšie, ale chcú vyzerať dobre.

K tomu im CAROLINE ABRAM pomáha svojimi okuliarmi aj šperkami. Ako hovorí, navrhovanie okuliarov je práca, ktorá sa musí robiť srdcom, ale zároveň je k nej potrebné poznať veľa techniky. „Pre mňa je to vášeň“, priznala.

 

Čo môžem urobiť, aby moje oči pri počítači netrpeli?

Zadajte svoj email a stiahnite si E-book, kde sa dozviete niekoľko dôležitých informácií o tom,
ako udržať oči v dobrom stave aj pri dlhodobej práci pri počítači.

ebook zadarmo

Napísali o nás

Kupovala som u Vás len slnečné okiliare. Pred tým som mala veľa lacných nekvalitných okuliarov, ale uvedomila som si, že je nutné si svoj zrak chrániť a preto som sa rozhodla kupovať kvalitné okuliare u vás. Kvalitné výrobky za rozumné ceny a veľmi milý personál. Aj dlhšie, po kúpe okuliarov som si mohla u vás dať okuliare upraviť, bez toho aby som vám musela predkladať doklad o tom, že okuliare boli zakúpené u vás. Možno by som zmenila dizajn internetovej stránky v porovnaní s inými. Pri kúpe okuliarov určite opäť navštívim vašu predajňu a odporúčam známym.

Denisa Tomečková

slnečné okuliare

Naozaj dobre vidím, bola som vždy spokojná aj s vybraným rámom, chcem vyzdvihnúť služby pri vyšetrení zraku - precízne stanovovanie potrebných dioptrií, dodržanie času pri objednaní. Empatia, trpezlivosť a ochota pracovníčok optiky, aspoň tých, ktoré s nami komunikovali pri výbere rámov. V niektorých obdobiach je o niečo menší výber rámov. Boli by sme radi, ak by sa zachoval štýl práce tejto optiky, hoci chápeme, že pri ponuke iných /ponúkané veľké zľavy/ je to dosť ťažké. Kvalitu máme radi, okuliare nosíme každý a chceme s nimi dobre vyzerať - môžu byť aj trošku drahšie, ale trendové.

Beata Horváthová

vyšetrenie zraku, dioptrické okuliare, slnečné okuliare

Prišla som so sťažnosťou na zakúpené šošovky. Dostala som dokonalé vysvetlenie a od vtedy celá naša rodina nikdy nevkročila do inej optiky, Ročne vyšetrený zrak a vždy dokonalé okuliare, šošovky na mieru. Vysoká odbornosť, starostlivosť, individuálny prístup. Ste naša rodinná optika - pán Sulek ml. naše oči tak dokonale pozná, že mame vo vás obrovskú dôveru. Chýbajúce parkovanie - veľmi sa teším, že budete mať parkovacie miesta pre zákazníkov. Veľmi vám prajeme, aby v nových priestoroch sa vám darilo ešte viac.

Inge Miškovská

vyšetrenie zraku, aplikácia kontaktných šošoviek, dioptrické okuliare, slnečné okuliare, kontaktné šošovky

Zoznam všetkých recenzií

Kontakt

Ak hľadáte kvalitu, módnosť a vysokú odbornosť - našli ste nás správne! Presvedčte sa sami a navštívte nás.

 

VISUM očné štúdio

  • Adresa: Dunajská 25, 811 08 Bratislava
  • Telefón: +421 2 544 104 93, +421 2 544 338 78
  • Mobil: +421 905 450 973
  • Email: info@optikaexclusiv.sk

Dočasné otváracie hodiny

  • Pondelok - Piatok 10:00 - 16:00
  • Sobota - bude upresnené
  •  Nedeľa - Zatvorené

Ochrana osobných údajov