Rezervácia vyšetrenia online
 

Optika Exclusiv / Produkty / Značky / Blac

Blac

BLAC je dánsky inovátorsky projekt futuristických a mimoriadne kvalitných okuliarových rámov. Tie sa vyrábajú revolučným spôsobom predovšetkým z uhlíkových vlákien, ktoré sú vystužené titánom, zo samotného titánu alebo taktiež z patentovaného polyamidu, ktorý bol vyvinutý priamo spoločnosťou Bellinger House pre 3D tlač. Práve pomocou 3D tlače sú vyrábané okuliarové stredy kolekcie Blac +. Výsledkom je však vždy ľahký okuliarový rám, no pritom veľmi odolný, pevný a veľmi komfortný pri nosení.

História a vznik značky BLAC je spojený s návrhárom Clausom Bellingerom a jeho fascináciou karbón - kompozitným materiálom spoločnosti McLaren. McLaren v roku 1981 šokoval celý motoristický svet Formuly 1 v Silverstone, kde predstavil svoj nový model MP4-1. MP4-1 bol prvý celouhlíkový model typu 1, ktorý bol navrhnutý ako výlisok, na rozdiel od tradičných sériových modelov, pozostávajúcich z hliníkových panelov spojených mechanicky. Odmenou za inovátorské a nekonvenčné zmýšľanie bol obrovský skok v sile a robustnosti materiálu, ktorý zmenil konštrukciu závodných automobilov. Typickou vlastnosťou kompozitných uhlíkových vlákien je unikátny tkaný povrch a neobvyklá ľahkosť kombinovaná s veľkou silou a odolnosťou.

Zakladateľ a spolumajiteľ Claus Bellinger spolu s priemyselným dizajnérom Petrom Wittrockom neustále pracujú s novými materiálmi, farbami a tvarmi, ktoré by nejakým spôsobom vylepšili a zapracovali ich do dizajnu. V súlade s koncepciou BLAC navrhujú nové tvary okuliarových rámov, ktoré často pôsobia nervózne, chladne a minimalisticky ale pritom si zachovávajú svoju dizajnovú hodnotu. Využívajú pritom výhody uhlíkových vlákien, titánu a špecifického polyamidu vďaka čomu výsledné kolekcie okuliarov značky BLAC vyzerajú skvelo a štýlovo.

Okuliarové rámy značky BLAC sú vyrábané výhradne ručne, vlastným produkčným tímom spoločnosti Bellinger House v Risskove v Dánsku. Špičkový, no pritom tajný výrobný proces dáva každému rámu BLAC osobitú jedinečnosť a remeselné prevedenie. Vďaka tomu je každý jeden okuliarový rám značky BLAC unikát. Ručne vyrábaný rám je doplnený o kĺby, skrutky, sedielka, presne prispôsobené pre daný typ okuliarového rámu.

Všetky rámy, či už z uhlíkových vlákien, titánu alebo polyamidu sa vyrábajú z čistého materiálu priamo v procese výroby. Na povrch nie je nanášaný žiadny lak a tak má každý rám svoju špecifickú textúru tvorenú surovým povrchom.

 

Čo môžem urobiť, aby moje oči pri počítači netrpeli?

Zadajte svoj email a stiahnite si E-book, kde sa dozviete niekoľko dôležitých informácií o tom,
ako udržať oči v dobrom stave aj pri dlhodobej práci pri počítači.

ebook zadarmo

Napísali o nás

Kupovala som u Vás len slnečné okiliare. Pred tým som mala veľa lacných nekvalitných okuliarov, ale uvedomila som si, že je nutné si svoj zrak chrániť a preto som sa rozhodla kupovať kvalitné okuliare u vás. Kvalitné výrobky za rozumné ceny a veľmi milý personál. Aj dlhšie, po kúpe okuliarov som si mohla u vás dať okuliare upraviť, bez toho aby som vám musela predkladať doklad o tom, že okuliare boli zakúpené u vás. Možno by som zmenila dizajn internetovej stránky v porovnaní s inými. Pri kúpe okuliarov určite opäť navštívim vašu predajňu a odporúčam známym.

Denisa Tomečková

slnečné okuliare

Naozaj dobre vidím, bola som vždy spokojná aj s vybraným rámom, chcem vyzdvihnúť služby pri vyšetrení zraku - precízne stanovovanie potrebných dioptrií, dodržanie času pri objednaní. Empatia, trpezlivosť a ochota pracovníčok optiky, aspoň tých, ktoré s nami komunikovali pri výbere rámov. V niektorých obdobiach je o niečo menší výber rámov. Boli by sme radi, ak by sa zachoval štýl práce tejto optiky, hoci chápeme, že pri ponuke iných /ponúkané veľké zľavy/ je to dosť ťažké. Kvalitu máme radi, okuliare nosíme každý a chceme s nimi dobre vyzerať - môžu byť aj trošku drahšie, ale trendové.

Beata Horváthová

vyšetrenie zraku, dioptrické okuliare, slnečné okuliare

Prišla som so sťažnosťou na zakúpené šošovky. Dostala som dokonalé vysvetlenie a od vtedy celá naša rodina nikdy nevkročila do inej optiky, Ročne vyšetrený zrak a vždy dokonalé okuliare, šošovky na mieru. Vysoká odbornosť, starostlivosť, individuálny prístup. Ste naša rodinná optika - pán Sulek ml. naše oči tak dokonale pozná, že mame vo vás obrovskú dôveru. Chýbajúce parkovanie - veľmi sa teším, že budete mať parkovacie miesta pre zákazníkov. Veľmi vám prajeme, aby v nových priestoroch sa vám darilo ešte viac.

Inge Miškovská

vyšetrenie zraku, aplikácia kontaktných šošoviek, dioptrické okuliare, slnečné okuliare, kontaktné šošovky

Zoznam všetkých recenzií

Kontakt

Ak hľadáte kvalitu, módnosť a vysokú odbornosť - našli ste nás správne! Presvedčte sa sami a navštívte nás.

 

VISUM očné štúdio

  • Adresa: Dunajská 25, 811 08 Bratislava
  • Telefón: +421 2 544 104 93, +421 2 544 338 78
  • Mobil: +421 905 450 973
  • Email: info@optikaexclusiv.sk

Dočasné otváracie hodiny

  • Pondelok - Piatok 10:00 - 16:00
  • Sobota - bude upresnené
  •  Nedeľa - Zatvorené

Ochrana osobných údajov