Rezervácia vyšetrenia online
 

Optika Exclusiv / Produkty / Značky / Alain Mikli

Alain Mikli

Najlepší designéri sveta neúnavne pracujú na oživovaní kolekcií svojou nevyčerpateľnou predstavivosťou a štýlom. Progresívny návrhár Alain Mikli založil v roku 1978 designérsky ateliér Mikli Diffusion a začal vytvárať dioptrické okuliarové rámy podľa motta „ Okuliare nielen pre oči, ale aj na pohľad". Tomuto mottu ostáva stále verný. O tom, že sa nebojí riskovať presvedčil všetkých v roku 1987, kedy si ako prvý dizajnér dioptrických okuliarových rámov otvoril butik iba s vlastnými produktmi.

Rada obdivovateľov jeho jedinečného designu je široká, a tak si dnes stáli zákazníci a obdivovatelia zvykli nakupovať v sieti Mikliho butikov od New Yorku po Tokyo. Dvorným dodávateľom materiálu pre Mikliho dioptrické okuliare je talianská firma Mazzucchelli, ktorá bola v roku 1849 založená ako rodinná firma. Začala sa presadzovať na poli vývoja, výroby a spracovania plastov a postupne sa stala svetovou jednotkou vo výrobe celulózy - acetátu, ktorá má jedinečné vlastnosti aj pre výrobu okuliarov. Tento materiál má veľmi nízku mernú hmotnosť, takže aj masívne modely sú pohodlné. Mimo iného firma Mazzucchelli získala skúsenosti aj vďaka kooperácii s firmou DuPont, Dunlop alebo Dynamit Nobel.

Pod pojmom „comfort by Alain Mikli" sa skrýva patentovaný tvar okuliarových rámov AMFLEX, ktorý spája tvar tváre s líniou akupunktúrnych bodov, čím vzniká dokonalá kombinácia komfortu a pohodlí.

Medzi najúspešnejšie kolekcie A. Mikliho patrí „Timeless" s modelom A0021, ktorý sa snažili už niekoľko krát napodobniť, ale nikdy ho neprekonali. nemenej úspešné sú tiež rady Titanum, KOK 120 a kolekcie slnečných okuliarov.

 

Čo môžem urobiť, aby moje oči pri počítači netrpeli?

Zadajte svoj email a stiahnite si E-book, kde sa dozviete niekoľko dôležitých informácií o tom,
ako udržať oči v dobrom stave aj pri dlhodobej práci pri počítači.

ebook zadarmo

Napísali o nás

Kupovala som u Vás len slnečné okiliare. Pred tým som mala veľa lacných nekvalitných okuliarov, ale uvedomila som si, že je nutné si svoj zrak chrániť a preto som sa rozhodla kupovať kvalitné okuliare u vás. Kvalitné výrobky za rozumné ceny a veľmi milý personál. Aj dlhšie, po kúpe okuliarov som si mohla u vás dať okuliare upraviť, bez toho aby som vám musela predkladať doklad o tom, že okuliare boli zakúpené u vás. Možno by som zmenila dizajn internetovej stránky v porovnaní s inými. Pri kúpe okuliarov určite opäť navštívim vašu predajňu a odporúčam známym.

Denisa Tomečková

slnečné okuliare

Naozaj dobre vidím, bola som vždy spokojná aj s vybraným rámom, chcem vyzdvihnúť služby pri vyšetrení zraku - precízne stanovovanie potrebných dioptrií, dodržanie času pri objednaní. Empatia, trpezlivosť a ochota pracovníčok optiky, aspoň tých, ktoré s nami komunikovali pri výbere rámov. V niektorých obdobiach je o niečo menší výber rámov. Boli by sme radi, ak by sa zachoval štýl práce tejto optiky, hoci chápeme, že pri ponuke iných /ponúkané veľké zľavy/ je to dosť ťažké. Kvalitu máme radi, okuliare nosíme každý a chceme s nimi dobre vyzerať - môžu byť aj trošku drahšie, ale trendové.

Beata Horváthová

vyšetrenie zraku, dioptrické okuliare, slnečné okuliare

Prišla som so sťažnosťou na zakúpené šošovky. Dostala som dokonalé vysvetlenie a od vtedy celá naša rodina nikdy nevkročila do inej optiky, Ročne vyšetrený zrak a vždy dokonalé okuliare, šošovky na mieru. Vysoká odbornosť, starostlivosť, individuálny prístup. Ste naša rodinná optika - pán Sulek ml. naše oči tak dokonale pozná, že mame vo vás obrovskú dôveru. Chýbajúce parkovanie - veľmi sa teším, že budete mať parkovacie miesta pre zákazníkov. Veľmi vám prajeme, aby v nových priestoroch sa vám darilo ešte viac.

Inge Miškovská

vyšetrenie zraku, aplikácia kontaktných šošoviek, dioptrické okuliare, slnečné okuliare, kontaktné šošovky

Zoznam všetkých recenzií

Kontakt

Ak hľadáte kvalitu, módnosť a vysokú odbornosť - našli ste nás správne! Presvedčte sa sami a navštívte nás.

 

VISUM očné štúdio

  • Adresa: Dunajská 25, 811 08 Bratislava
  • Telefón: +421 2 544 104 93, +421 2 544 338 78
  • Mobil: +421 905 450 973
  • Email: info@optikaexclusiv.sk

Dočasné otváracie hodiny

  • Pondelok - Piatok 10:00 - 16:00
  • Sobota - bude upresnené
  •  Nedeľa - Zatvorené

Ochrana osobných údajov